PVC krytina dostala zcela úplně jiný vzhled, než tomu kdysi dávno bývalo. A to nejen vzhled, ale i zároveň speciální schopnosti, že si takovou podlahu oblíbilo v krátké době poměrně dost uživatelů. To již o něčem svědčí. Boduje zejména svou životností, odolností a také ekologickou výrobou. V podstatě je naprosto ideální do hodně zatěžovaných míst, aniž by utrpěla nějakou větší újmu. Luxusní vinylové dílce se díky moderní technologii nabízí ve 3D tisku a to je potom tak přesvědčivá podlaha, že nikdo neuvěří na první pohled, že se například nejedná o dřevo. Přínosem je také poměrná nízká výška materiálu, což ocení ti, kteří se pustili do rekonstrukce podlahy.
Pokládku zvládne každý kutil
Když se rozhodneme pro vinylovou krytinu, tak si ještě můžeme vybrat, jakým způsobem budeme postupovat, nebo jaký spíš způsob pokládky si vybereme, zdali lepení nebo budeme dílce spojovat zámkem. Ať si již vybereme jakýkoliv způsob, je zcela nutné se nejprve poprat s podlahovým základem. Lepení vinylové podlahy Yesinterier bude nejprve předcházet podklad ideálně betonový a vystěrkovaný do hladka. Neměl by se zde nacházet prach nebo jiné nečistoty. Taky by měl být před položením suchý, aby se zde nedařilo plísni. Když je takto základ připravený, můžeme položit parotěsnou fólii a na ni aplikovat kročejovou izolaci.
Dílce se dají nalepit
Pokud si vybereme vinylovou podlahu, která se bude skládat z dílců, které se budou lepit, tak položení půjde skutečně velmi snadno. Ty jsou vybaveny jednou nebo dvěma mřížkami ze skelného rouna a postarají se ještě s nosným podkladem, o rovnoměrnou stálost krytiny. To je skutečně skvěle vyřešené, jelikož to takto eliminuje tvorbu spár při teplotních výkyvech. Obvyklá tloušťka lepených dílů je 2-3 mm a to i v tom případě, že nášlapná vrstva bude odpovídat předpokládanému provozu a zatížení podlahy. Díky nízkému tepelnému odporu zajisté vinylová lepená podlaha potěší příznivce podlahového topení, jelikož je pro něj velmi výhodným materiálem.