Vracíte se často pozdě večer z práce? Procházíte po cestě nějakými ulicemi, které vám nepřijdou zrovna bezpečné, nebo třeba málo navštěvovaným parkem? Nepodceňte tyto situace a raději mějte po ruce něco, co by vám pomohlo se obránit v případě obtěžování nějakým člověkem. Často se používají pepřové spreje, ty jsou však nepříliš ideální proto, že si člověk může mnohdy ublížit, zejména pokud je ve stresu, což samozřejmě bývá. Nejmodernější a nejefektivnější záležitostí, kterou můžete v dnešní době nosit po kapsách nebo v kabelce, je bezesporu elektrický paralyzér.
Omráčí, avšak neublíží
Elektrické paralyzéry disponují celou řádkou výhod, díky kterým byste jim měli začít důvěřovat i vy. Tou největší je snad to, že vás efektivně ochrání, avšak útočníkovi nijak výrazně neublíží, pouze jej ochromí, a to na dostatečně dlouhou dobu.
– Efektivní a zcela dostačující ochromení útočníka
– Jednoduché používání, které zvládnete i ve stresových situacích
– Minimální šance, že si sami ublížíte (na rozdíl od jiných způsobů obrany)
– Nezanechává žádné trvalé následky (při správném způsobu použití)
– Pojistka proti nežádoucímu zapnutí
– Nízká pořizovací cena, dlouhá životnost
– Kompaktní rozměry, díky kterým se vejde do každé kabelky
Něco málo z historie
Málokdo ví, jaká je vlastně historie těchto zařízení . Věděli jste, že první rádoby prototypy paralyzéru začínali používat již kovbojové, a to na usměrňování neposlušného dobytka? Pochopitelně tato zařízení vyzkoušeli i na své kolegy, které to zabolelo, ale nijak jim to neublížilo. Co se týče ale blízké minulosti, tak první patent na takovéto zařízení, které známe víceméně dnes, byl získán roku 1983. Ten byl jasnou předlohou pro vytvoření kapesních paralyzérů, které známe dnes, a které používáme k sebeobraně.